22 Şubat 2018 Perşembe

KUTLU DOĞUM MUTLU DOĞUM

19 Nisan 2014 Cumartesi, 11:25

Türk dilinde ikilemeler için kullanılan bir yöntem vardır. Kullandığınız kelimenin başına “m” gibi birkaç harften birini getirerek ikilem ile anlamı güçlendirebilirsiniz. Yanılmıyorsam bu durum Diyarbakırlıların nezdinde daha fazla kullanılmaktadır. Bu durum anlamı güçlendirme isteği ile kendini muhataba daha iyi anlatabilmektir. Diyarbakırlıların bunu uygulamasının nedeni ise küçümseme ve alay amaçlıdır.

                Diyarbakır da bugün düzenlenecek olan kutlu doğum etkinliğini duyunca da ağızlardan bu sözlerin çıktığını görmekteyiz. Bu sözleri hem etkinliği düzenleyenlerin entelektüel birikimli tabanı hem de bu komitenin bu tertip ile neyi amaçladığını bilen İslami duyarlılığı olan insanlar kullanmakta. Neden diyecekseniz? Cevabı basit; kimse bu etkinliği düzenleyenleri bu konuda ciddiye almamakta.

                Alay ve mizah konusu haline gelmeye başlayan bu konuda herkesin şaşırmasının da nedenleri vardır. PKK tabanı düzenlenmeye başlanan kutlu doğum etkinliklerinin ilk günlerinden beri kutlu doğum etkinliğini düzenleyenleri garip sözlerle itham etmekteydi. Bu ithamlar ile yapılan etkinliklerin meşruluğunu tartışmaya açarak, halkın bu etkinliklere olan teveccühünü kırmaya çalışmaktaydı. Bu hamleler kırılamadı ve kendi başına bela olmaya başlayan bir süreç başladı. Bu süreç övünerek sözlerinin sonlarını getiremedikleri newroz etkinlikleri ile aynı alanda ve aynı kalabalıkta halkın toplanmasıyla, kendilerine alternatifin çıkmasına sebep oldu. Bu durum karşısında da yanlış bildikleri ve karşılarına aldıkları bu etkinlikleri kendileri düzenleme kararları aldılar.

PKK’nin bu etkinlik ile neyi amaçladığını aslında hepimiz çok iyi bilmekteyiz. PKK; bu etkinliği kendi tabanının Peygamber Sevdalılar Platformu’nun düzenlediği kutlu doğuma katılımını engelleyerek, tabanının bu konuda ki ihtiyacını giderebilmek amacında. Bu konuda yıllardır kendi tabanına telkinlerde bulunarak, Peygamber Sevdalılar Platformu’nun düzenlediği kutlu doğum etkinliğine katılımı engellemeye çalışmaktaydı. Bu konuda kısmen kendi kemik tabanı için belki de başarılı olabildi ama onlara sempati duyup oylarını verenleri ise bir türlü bu yoldan çeviremedi.

İnsanların siyasi ve politik alanda ihtiyaç duyduğu boşluğu kısmen doldurup seçimlerde başarılı! çıkan bu yapının acaba, kendi tabanı dışındaki sempatizanlarını ve onlara oy verenleri bu konudaki manevi boşluğu ve isteği doyurabileceği konusunda kanaat bugün belli olacaktır. Bu konuda kendi tabanını memnun etmede siyasi alanda memnuniyete de benzememektedir.

On yılı bulan kutlu doğum etkinliklerini düzenleyen ve bu sevdayı kendi şahitliğimle ihlâs ile yürüten PEYGAMBER SEVDALILARININ halkın bu konuda ki boşluğunu anlatmaya galiba gerek yoktur. Bu konuda başarısını en iyi gösteren durum, aslında Türkiye de herkesin artık kutlu doğumdan bahsetmesidir. Mecliste grup toplantısında, kutlu doğum mesajından tutunda bugün DTK’nın düzenleyeceği Kutlu Doğum etkinliğine kadar bugün gelinen bu noktada ki durum Allah’ın PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU’nu buna vesile kılmasıdır. Bu başarıyı tebrik etmemek mümkün değildir.

Gelinen bu güzel nokta aslında bizi sevindirmektedir. Gizli ve aşikâr Peygamber’e(s.a.v.) dil uzatıp O’nun(s.a.v.)ismini bu coğrafyadan sileceğini söyleyen yerli PEYGAMBER DÜŞMANLARI’nın mağlubiyetidir bu. Peygamberin isminin dahi anılmasını hazmedemeyenlerin, bu sevda seli karşısında acizliğe düşüp artık dilsiz kesilerek dillerini yutması bizi sevindirmektedir. Allah’a milyonlarca kez hamdolsun ki; Peygamber(s.a.v.)’ine karşı beslenen bu düşmanlıklara karşı Peygamberinin Sevdalıları ile PEYGAMBER DÜŞMANLARINI mağlup etmiştir.

NOT: Geçen hafta vefat eden ve hayatını İslami davaya adayan büyük dava adamı Mehmet SUDAN ağabeyimize Allah’tan rahmet ve ailesine dostlarına sevenlerine sabrı cemil dilerim.

İsim * E-posta
Başlık
Yorum *
Kodu Giriniz * 4661 >>

Yazara ait diğer yazılar [ Tümü ]