22 Şubat 2018 Perşembe

Batman Milli Eğitim Müdürü okul idarecilerine veda etti

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ataması çıkan Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, okul müdürleri ve müdür yardımcılarıyla vedalaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Kararnamesi ile ataması Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, ilk vedasını okul müdürleri ve müdür yardımcılarıyla gerçekleştirdi.

Fatıma Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen veda toplantısına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş, okul öncesi, ilkokul, ortaokulu ve liselerin müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Veda toplantısında konuşan Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Batman’daki görev süresi içinde birlikte çalıştığı eğitim camiasının her kademesindeki personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Aslan; “Batman’a bir son baharın başlangıcında geldim ve bu gün bir ilkbahar günü sizden ayrılmanın hüznü içindeyim. Ben Batman’ı, sizleri, öğretmenlerimizi, öğrencileri ve Batmanlıları çok sevdim. İdareciliğe ne duygularla başladım bu gün hatırlamıyorum, ama bu gün gördüm ki öğretmenlik ve idarecilik öyle kutsal bir görev ki, idarecilik Allah rızasından başka bir gaye kabul etmiyor ve yaptığım işi hep severek hep isteyerek yaptım." dedi.

Eğitimcilere tavsiyelerde de bulunan Aslan, "Bakanlığımızın takdiri buradaki görevimiz sona erdi, bize başka bir yerde görev tevdi edildi. Bakanlığımız bize nerede görev verirse bize düşen orada görev yapmaktır. Sizlerden ricam, her öğrenciyi, her çocuğu, kendi çocuğunuz, kardeşinizmiş gibi görerek onları geleceğe hazırlayın.” diye konuştu.

Veda toplantısının ardından Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, okul müdürleri ve yardımcılarıyla tek tek vedalaştı. (İLKHA)

İsim * E-posta
Başlık
Yorum *
Kodu Giriniz * 8813 >>