22 Şubat 2018 Perşembe

BİR HALK BİR MEYDAN VE İKİ ETKİNLİK

28 Nisan 2014 Pazartesi, 14:29

Geçen haftaki yazımızda DTK(BDP) öncülüğünde düzenlenecek olan  Kutlu Doğumdan bahsetmiştik. Allah rızası gözetmeksizin yapılan hatta hayırlı bir etkinliği gölgede bırakmak için düzenlenen etkinliklerin “alternatif” olamayacağını söylemiştik. Böyle etkinliklerin Müslüman Kürt halkı tarafından rağbet görmeyeceğini söylemiştik.
     Program cumartesi günü nevruz alanında yapıldı. Rabbimiz bizi yanıltmadı. Programı düzenleyenler büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Peygamber üzerinden siyaset yapılmayacağını, bunun üzerinden rant devşirmenin yanlış bir çaba ve gayret olduğunu gördüler ve umarım bundan bir ders çıkarmışlardır.
     Pazar günü ise Peygamber Sevdalıları tarafından, yıllardır düzenlenen ve halkın büyük bir teveccühünü alan muhteşem bir kutlu doğum etkinliği daha gerçekleştirildi. Saatlerce yağan yağmura rağmen Amed halkı alanı hınca hınç doldurmuştular. Yağan yağmurun inadına herkes peygamber sevgisi ve sevdası ile cuyuşa gelmişti. Kimsenin yağmura aldanıp yerinden ayrıldığı da yoktu. Bu manzara tek kelimeyle muhteşemdi.
     Bir halk, bir meydan ve iki etkinliğin kısaca analizi böyleydi. Sözüm ona aynı amaçla düzenlenen etkinliğin, aynı halk ve aynı meydanda farklı bir şekilde yansıması elbette ki üzerinde iyi düşünülmesi gereken bir tablodur. Bundan dolayı da sosyal medyada her iki etkinlikten çekilmiş fotoğraflar kıyaslama konusu oldu.
     Peygamber Sevdalıları şunu iyi bilmeli ki bu teveccüh Peygamber içindir. Müminlerin sevindiği bu tablo ancak Allah (cc) nun dilemesi üzerine gerçekleşmiştir. Bunda elbette ki samimi, ihlâslı çalışan kardeşlerimizin de meyvesidir. Bu konuda asla farklı meyiller içerisinde olmamak lazım. Safi rızayı ilahiyi iyi muhafaza etmek lazım.
     Elbette DTK/BDP cenahı da bundan sayısız dersler çıkarmalıdır. Ancak bir iki hususu önemine binaen burada zikretmek faydalı olur kanaatimizce.
     Birinci husus; İslam’a sırtınızı dönmekle hatta ötesi İslam düşmanlığıyla bir yere varılamayacağı gerçeğidir. Hiç zaman kaybetmeden başta PKK yöneticileri olmak üzere BDP yöneticileri de şu ana kadar İslam karşıtı söylemlerinden derin pişmanlık hissetmeliler. Bundan tevbe etmeli ve bu tevbeyi de muhakkak suretle halka açıktan bildirilmeli. Zira açıktan yapılan günahların tevbesi de açıktan olmalıdır.
     İkinci husus; bu halk belki sindirildiği için, belki kandırıldığı için belki de yıllarca PKK/BDP zihniyeti Kürtçülük üzerinden siyaset yaptığı için siyasi temsiliyeti seçimlere sizlere vermiştir her ne kadar bu meyil gittikçe azalmasına rağmen…  Ancak özgür bir ortam oluştuğunda halkın tercihİ güzel bir şekilde meydana yansımıştır. Özellikle de dini konuda bu tablo halkın bu zihniyete güvenmediğinin en net resmidir…
     Üçüncü husus; yine BDP zihniyeti iyi bilmeli ki kutlu doğum ancak Allah rızası ve Peygamber sevgisi için yapılmalıdır. Ve böyle bir etkinlik bölgemizde yıllardır büyük bir teveccühle zaten kutlanıyor. Halk böyle bir etkinliği kabullenmiştir. Peygamber Sevdalıları platformunun yaptığı bu güzel etkinliğe alternatif olmak niyetiyle yapılan etkinliklerin halk tarafından kabul görmediğinin bilinmesi gerekir.
Hürmetlerimle

 

İsim * E-posta
Başlık
Yorum *
Kodu Giriniz * 0998 >>