22 Şubat 2018 Perşembe

Seçimlerden Sonra Nerede Olacağız?

01 Nisan 2014 Salı, 12:03

Her seçimde olduğu gibi sahaya inen siyasiler halkı cezp edip oylarını almak için çalıştılar. Bu, mahalli bir seçim olduğu halde bazı özel şartlardan dolayı genel seçim havasına dönüştürüldü. Herkes son kozlarını en etkili şekilde kullanarak halkı ikna etme ve oy alma yarışında güçlü şekilde boy göstermeye çalıştı. Seçimin sona ermesiyle kazananların bir kısmı zaferin verdiği rehavet içerisinde beş yıllık bir sefa dönemi yaşayacaklar. Bunlardan önemli bir kısmı vaad ettikleri şeyleri akıllarının ucundan bile geçirmeyecekler. Ama İslam’ı ölçü kabul eden inançlı insanların hizmeti farklı olacak. Zira Allah’a verecekleri hesabı dikkate alarak hizmet edecek ve herkesten farklı olduklarını ortaya koyacaklar.

Seçimin sona ermesiyle birlikte siyasetle uğraşanlar genellikle rutin işlerine döner, bir sonraki seçime kadar da meydanlara inmezler. Sokakla ve halkla fazla ilişkileri olmaz. Ancak diğerlerinden farklı olduğunu dile getiren Hüdapar yeni bir solukla ve yeni bir enerjiyle işe koyulmayı, seçim çalışmalarında elde ettiği tecrübe ve birikimlerden istifade ederek sahayı güçlü ve yaygın şekilde kullanarak ve tempoyu daha da arttırarak yarın seçim olacakmış gibi çalışmasını zaruri kılmaktadır. Çalışma temposunu arttırarak ve çıtayı yükselterek bir seferberlik anlayışı ile toplumumuza dayatılan bozulmaların ve çirkefliklerin önünü alabilir, toplumsal dönüşümü gerçekleştirmede önemli kazanımlar elde edebilir.

Müslümanlar olarak yüklendiğimiz yükün ağırlığı ve sahip olduğumuz tarihi misyonu derk ederek hareket ettiğimiz zaman bir an bile çalışmalardan uzak durmayı içimize sindiremeyiz. Zira Müslüman bir halkta her geçen gün daha fazla artan bozulmalar, İslam düşmanlarının ardına takılıp ahiretlerini heba eden insanlarımızın büyük bir yekun oluşturması elimizdeki zaman sermayesini yetersiz kılmaktadır. Kimi zaman daha fazla çalışmak, İslam’ın mesajını daha fazla kişilere ulaştırmak için 24 saatin yetmediğini görürüz. Daha fazla insana ulaşmak için günün saatlerinin daha çok olmasını isteriz. Bu bilinçle hareket ettiğimiz ve hızlı çalışma tempomuza rağmen zamanın yetersizliğinden şikayet ettiğimiz zaman başarı yolunda ilerliyoruz demektir. Bize düşen zamanımızı verimli olarak kullanmak günümüzü parselleyip köklü ve kalıcı programlarla çalışmalara yoğunlaşmaktır. Zira programlı çalıştığımız zaman 24 saatin bizim için fevkalade yeterli olduğuna tanık olacağız.

Hüda Par, henüz çiçeği burnunda yeni bir partiyken yıllardır bu sahada koşturan, kazanmak için kocaman keselerinin ağzını açan partilere rağmen iyi bir sınav verdi. En azından mensuplarının siyaseti öğrenmesi açısından iyi bir imtihandı. Artık seçimden sonra; ortalığı velveleye verenler, Hüda Par’ın temsilciliklerini yakıp yıkanlar ve mensuplarına saldıranlar büyük ölçüde işlerinin başına döneceklerinden, çalışma için daha uygun bir zeminin olması işlerini kolaylaştıracaktır.

Hüda par Camiasının önünde uzunca bir yol, ahlaki ve kültürel açıdan tahrip edilmiş ve değerlerinden büyük ölçüde uzaklaştırılmış büyük bir kitle var. Önceki birikimleri ve özelikle de birkaç aydır başlayan ve seçimle zirve yapan irtibat ve diyaloglarla daha iyi iletişim kurma ve İslami mesajı daha iyi iletme noktasında iyi bir sınav verecek bir noktada duruyor. Emperyalist güçlerin iki asra yakındır sürdürülen bozma ve yozlaştırma oyununu bozmak ve halkımızı değerleriyle buluşturmak için bütün güçleri ve birikimleriyle sahayı terk etmemelidirler.

İslami çalışmalar mevsimlik ya da seçimlere endeksli olmamalıdır. Hz. Nuh Aleyhisselam’ın buyurduğu gibi gece ve gündüz, yaz ve kış bütün zamanları ve bütün alanları kapsamaktadır. Seçimden sonra başkaları işlerinin başına dönseler de çalışmalarının propaganda değil tebliğ olduğunu vurgulayan Hüdapar hakkı tebliğ etme görevini sürdürmek için hiç vermeden çalışmalarını sürdürmelidir. İslam’ın mesajını herkese ulaştırmaya ve insanlığı İslam’ın aydınlığına uyandırmaya devam etmelidir. Yeryüzünün fitne, fesat ve bozgunculuktan kurtulması, ilahi adalet gölgesinde hayatın yeniden dizayn edilmesi için kadın erkek, küçük büyük çalışmaktan başka yol yoktur. (Hürseda Haber)

İsim * E-posta
Başlık
Yorum *
Kodu Giriniz * 2528 >>